Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Śledź nas:
Change your language:

Sprzedaż i wynajem rusztowań Białystok

Rusztowania budowlane to niezbędny sprzęt do bezpiecznych i wygodnych prac konserwacyjno-budowlanych na wysokości. Główne wymagania, które musi spełniać: wytrzymałość, stabilność, niezawodność. Wszystkie te warunki spełniają konstrukcje wykonane z rur metalowych, aluminiowych lub stalowych.

Jak wybrać odpowiedni typ rusztowań Białystok?

Wybór idealnego projektu uzależniony jest od wysokości budynku, terenu, na którym prowadzone są prace, konfiguracji elewacji, dostępności miejsc do montażu oraz wymaganej nośności.

Zalecenia dotyczące doboru sprzętu do konkretnych zadań budowlanych:

  • Okładziny i murowanie wykonuje się na stosunkowo małej wysokości - odpowiednie są modele ramowe.
  • Do fasad o złożonej konfiguracji, łukach i kopułach - konstrukcje mocujące.
rusztowanie białystok

Sprzedaż rusztowań Białystok

Wybierając konstrukcje rusztowania, należy wziąć pod uwagę ich koszt. Aby zaoszczędzić pieniądze na wykonaniu kilku prac, zaleca się wcześniejsze zaplanowanie kolejności prac i łączenie różnych typów konstrukcji. Rusztowania aluminiowe to innowacyjne konstrukcje, których popularność, nie bez powodu wciąż rośnie. Rusztowania aluminiowe cechują się doskonałą stabilnością, co wpływa na bezpieczeństwo pracy. Posiadają bardzo solidne i szerokie podesty robocze.

Rusztowania ramowe

Rusztowanie ramowe to rodzaj, w którym części są połączone bezprzewodowo dzięki wiązkom ukośnym i poziomym. Aby zapobiec samowolnemu upadkowi belek, jako elementy mocujące stosuje się opaski flagowe. Są dobre, ponieważ praktycznie nie mają elementów złącznych, dzięki czemu można je szybko zmontować i zdemontować bez dodatkowych narzędzi. Montaż wymaga minimum czasu, może być przeprowadzony przez kilku pracowników. Jedynym minusem jest ograniczenie maksymalnej wysokości.

Rusztowanie modułowe

Modułowe rusztowania różnią się od ramowych tym, że mają możliwość łączenia pionowych bloków pod różnymi kątami, tworząc w ten sposób konstrukcję o pożądanej konfiguracji. Wyposażenie jest niezbędne przy przebudowie lub budowie obiektów o złożonej architekturze.

Wynajem rusztowań Białystok

Rusztowanie budowlane składa się z kilku głównych elementów: stojaków pionowych, poprzeczek, ram, podpór, stropów, łączników, docisków i poręczy. Regały są jedną z nośnych części konstrukcji. Do pionowych półek przymocowane są poprzeczki, belki poziome i ukośne. Łączniki i zaciski są niezbędne do połączenia ze sobą wszystkich elementów konstrukcyjnych i zabezpieczenia ich przed rozłączeniem. Aby można było swobodnie przemieszczać się między sekcjami i poziomami, schody przymocowane są do specjalnych poprzeczek. Wszystkie typy przewidują obecność podłogi, na której znajdują się pracownicy, a także materiały budowlane, narzędzia i sprzęt.
wynajem rusztowań w Białymstoku

Złożone rusztowanie metalowe ma następujące cechy:

  • każda sekcja belek jest wyposażona w boczne ogrodzenia dla bezpieczeństwa personelu obsługi;
  • drewno zewnętrzne ma dużą wytrzymałość, nie wytrzymuje dużych obciążeń;
  • przemyślana konstrukcja zapewnia wygodny dostęp nawet do trudno dostępnych miejsc.

Wynajem rusztowań budowlanych do prac na skomplikowanych obiektach

Nasza firma oferuje rusztowania od producenta, które z łatwością dostosuje się do każdych warunków panujących na placu budowy. Dla ułatwienia wyboru wszystkie opcje przedstawione w katalogu zostały szczegółowo opisane. Możesz uzyskać więcej informacji na temat dowolnego układu do prac zewnętrznych lub wewnętrznych od specjalistów. Również oferujemy wynajem rusztowań, w tym rusztowania aluminiowe.

Główne atuty naszej firmy:

  • szeroki wybór wzorów w pełni spełniających europejskie standardy jakości;
  • atrakcyjna cena za wynajem lasów modułowych oraz elastyczny system rabatów dla stałych klientów;
  • pomoc w doborze idealnej konstrukcji rusztowania z uwzględnieniem osobistych życzeń klienta.

Sprawdź również: