Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Śledź nas:
Change your language:

Nietypowy sposób na przeprowadzkę: wynoszenie rzeczy przez balkon przy użyciu podnośników

Każdy, kto przynajmniej raz doświadczył uroków przeprowadzania się z jednego miejsca w drugie, z pewnością wie, ile wysiłku i nerwów może kosztować zła organizacja całego procesu. W przypadku przeprowadzki organizowanej przez profesjonalną firmę jesteśmy niejako odciążeni od obowiązku dźwigania i wnoszenia mebli oraz innych przedmiotów. Jeżeli jednak decydujemy się na organizację przeprowadzki we własnym zakresie, musimy przewidzieć wiele rzeczy oraz zaplanować każdy szczegół od A do Z. Jeżeli dodatkowo dochodzi presja czasu przeprowadzka może stać się pasmem nieszczęść. Wyobraźmy sobie sytuację, w której chcemy przetransportować zabytkowy, bliski naszemu sercu, mebel. Proces wynoszenia mebla przez wąskie, standardowe drzwi, jak również przeciskanie się z nim na klatkach schodowych może spowodować jego uszkodzenie. Co jeżeli uszkadzając mebel uszkodzimy też ściany mieszkania, klatki? narażamy się na niepotrzebne koszty. Pomijając fakt możliwości nabycia kontuzji z powodu dźwigania, nie jest to prosta do rozwiązania sytuacja. Na szczęście, okazuje się, że jest na to sposób, sposobem tym jest wnoszenie rzeczy przez balkon przy użyciu podnośników.

Jak się przeprowadzić i nie zwariować?

Przy wnoszeniu przedmiotów przez balkon niezawodne są podnośniki teleskopowe. Są bardzo popularne ponieważ nie stanowią wysokich kosztów, a są niezawodne. Największym atutem tego typu podnośnika jest możliwość obrotu wokół własnej osi. Manewrowanie podnośnikiem jest proste i przyjemne. W przypadku niewielkich wysokości, maksymalnie do czternastu metrów można zastosować z powodzeniem rusztowanie przejezdne wyposażone w ramy na kółkach oraz pomost otoczony poręczą. Dzięki kółkom na tego typu rusztowaniach, można w sprawny sposób przemieszczać się z konstrukcją w dowolnym kierunku. Dzięki swojej, zazwyczaj aluminiowej, konstrukcji ważą niewiele, co pozwala używać ich w miejscach gdzie nie chcemy narazić podłoża na zniszczenie. Kolejną zaletą jest szybkość ustawienia rusztowania. Jeżeli komuś zależy na czasie, to rozwiązanie może okazać się odpowiednie.

Podnośniki nożycowe do przeprowadzki przez balkon

Podnośniki nożycowe to kolejna propozycja do pracy na wysokościach. Na rynku znaleźć można modele z napędem elektrycznym, jak i spalinowym. Po uniesieniu się podnośnika na odpowiednią wysokość można umieścić dany przedmiot na platformie, następnie opuszczany jest podnośnik na ziemię, gdzie można swobodnie przenieść transportowany przedmiot do samochodu lub innego miejsca docelowego. Podobnym rozwiązaniem okazuje się być, analogiczna w konstrukcji, zwyżka nożycowa. Zwyżki mają szerokie zastosowanie w pracach na wysokościach, w tym przy przenoszeniu rzeczy z wysokości na dół i odwrotnie. Maszyny te umożliwiają uzyskanie dostępu do wysoko położonych przestrzeni, jakimi są balkony. Dzięki podnoszonej w pionie platformie można w prosty sposób przetransportować przedmiot nawet o wielkich gabarytach bez konieczności przeciskania się z nim przez ciasne klatki schodowe lub bez konieczności rozmontowywania przedmiotu.

Jak widać, istnieje wiele rozwiązań jeżeli chodzi o skuteczną i bezpieczną przeprowadzkę. Każdy może wybrać coś dla siebie z proponowanych rozwiązań. W internecie można znaleźć wiele firm przeprowadzkowych stosujących tego typu rozwiązania. Bez wątpienia są one atrakcyjne dla klienta, jak również wygodniejsze dla samych wykonawców usługi.