Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Śledź nas:
Change your language:

Rusztowanie do pracy na elewacji – na co zwracać uwagę?

Wybór odpowiednich rusztowań wspierających prace budowlane, takich jak rusztowanie przejezdne, rusztowania elewacyjne, rusztowania fasadowe nie jest decyzją łatwą. Każde rusztowanie musi spełniać odpowiednie warunki, a zdecydowanie się na nieodpowiedni rodzaj może oznaczać nie tylko brak możliwości prawidłowego i planowego przeprowadzenia zaplanowanych prac, ale także duże straty finansowe i problemy logistyczne. Dzisiaj postaramy się przybliżyć kwestie, które są istotne przy wyborze rusztowania.

Wytrzymałość oraz zasięg prac

Gdy planujemy prace związane z remontem lub wykańczaniem elewacji budynku, musimy dokładnie znać parametry takie jak wysokość oraz szerokość danej ściany, by zaopatrzyć się w wystarczająco wysokie rusztowania. Warto zwrócić uwagę na powyższe parametry, żeby wynajęte rusztowanie nie było ani za duże, ani za małe, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych kosztów. Drugim ważnym elementem, o jakim musimy pamiętać, gdy wybieramy rusztowanie elewacyjne, jest jego wytrzymałość, czyli jak bardzo możemy taką konstrukcję obciążyć podczas prac wykończeniowych lub remontowych. Tutaj musimy wziąć pod uwagę, wysokość konstrukcji, ilość poziomów oraz wartość obciążenia na poziom tzn. ilu pracowników będzie pracowało na danym poziomie, czy będzie na nim składowany towar itp.

Sposób montażu i demontażu

Każde rusztowanie elewacyjne montuje się trochę inaczej ze względu na różnice w systemach i elementach montażowych. Na rynku jest wiele systemów, łatwiejszych lub bardziej skomplikowanych. Przeważnie przy wynajmie rusztowań elewacyjnych, firma zajmująca się wynajmem tworzy projekt rusztowania, a ich wykwalifikowana ekipa je montuje. Jeżeli często korzystamy w swojej pracy z rusztowań, a nie musimy np. zastawiać całej ściany, to warto zastanowić się nad wyborem innych typów rusztowań np. kolumnowych, aluminiowych, rusztowań mobilnych. Są one zarówno łatwe w montażu, jak i w demontażu, lekkie i dają większe pole do samodzielnej budowy i rozbudowy. Ważne jest także, by dane rusztowanie mobilne dawało możliwość swobodnej konfiguracji jego elementów, w zależności od naszych potrzeb, np. poprzez możliwość wyboru długości i szerokości platformy, regulacji poziomu. Wtedy taki zestaw rusztowań może być używany na wielu placach budowy, bez konieczności uzupełniania o nowe elementy, co wiąże się z niewątpliwymi oszczędnościami finansowymi. Rusztowanie tego typu może okazać się przydatnym, praktycznym i ekonomicznym narzędziem pracy dla niejednej ekipy budowlanej.

Rusztowania mobilne modułowe Instant Polska mogą w niektórych przypadkach zastąpić rusztowania fasadowe.

rusztowania elewacyjne
rusztowanie do elewacji

 

Firma Instant Polska oferuje rusztowania na terenie całego kraju. Posiadamy własne oddziały w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk. Więcej informacji na stronie: http://www.instant.com.pl/pl/categories/rusztowania.