Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Śledź nas:
Change your language:

Zbiory owoców na wysokościach - jakie maszyny kupić?

Prace na wysokościach obejmują bardzo szerokie spektrum działań w różnych gałęziach gospodarki. Zaliczyć można do nich nie tylko prace remontowo-budowlane, montażowe, konserwatorskie czy malarskie, ale także zbieranie owoców. Jest to dość przyjemna czynność w przypadku, gdy w przydomowym ogrodzie czy sadzie rośnie zaledwie kilka drzew. Sadownictwo na skalę przemysłową ma już całkiem inne wymagania, dlatego należy zastosować odpowiednie środki, aby taką pracę usprawnić. Najlepszym pomysłem jest wykorzystanie specjalistycznych maszyn, a są nimi podnośniki terenowe.

Dlaczego warto je wybrać do pracy przy zbiorze owoców?

Wielogodzinna praca w sadzie jest bardzo uciążliwa, dlatego należy ją w miarę możliwości usprawnić. Ogromne połacie sadu i tysiące wysokich i rozrośniętych drzew owocowych nie nastrajają optymistycznie do pracy, zwłaszcza w przypadku, gdy trzeba korzystać z drabiny i przestawiać ją z miejsca na miejsce dookoła drzewa. Jest to nie tylko czasochłonne, ale i niebezpieczne, ponieważ nierówny teren może spowodować upadek i być powodem poważnego uszczerbku na zdrowiu. Wykorzystanie podnośnika terenowego nie tylko usprawni pracę, ale zapewni wygodę i komfort podczas jej wykonywania.

Jakie maszyny kupić do zbioru owoców na wysokościach?

Zbiór jabłek, czereśni czy wiśni w dużym gospodarstwie sadowniczym powinien przebiegać wydajnie i sprawnie. Wykorzystanie podnośników terenowych pomoże pracę przyspieszyć, dzięki czemu sadownik nie będzie narażony na straty w uprawach. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup podestu ruchomego, takiego jak podnośnik przegubowy z wysięgiem bocznym czy podestu teleskopowego, ponieważ pozwala na pracę na różnych wysokościach, a dzięki możliwościom obrotu i skrętu można dowolnie manewrować maszyną i docierać w najbardziej trudne i niedostępne miejsca, takie jak wierzchołki drzew. Dzięki wygodnej platformie roboczej z barierkami pracownik czuje się pewnie i bezpiecznie podczas wykonywania pracy w sadzie.

Podnośniki elektryczne na wynajem - idealne rozwiązanie do prac sezonowych

Wynajem podnośnika elektrycznego jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku wykonywania krótkoterminowych prac sadowniczych. Takie rozwiązanie pozwala na skorzystanie z wysokiej jakości sprzętu, który jest poddawany okresowym przeglądom i konserwacji, dzięki czemu jest idealnie sprawny pod względem technicznym. Sadownik nie musi się martwić o bezpieczeństwo swoich pracowników, odpadają mu koszty serwisowanie, transportu i przechowywania. Ponadto wynajem podnośnika jest dużo tańszy, niż jego zakup.