Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Śledź nas:
Change your language:

Zastosowanie podnośników teleskopowych i przegubowych

Wykonywanie wszelkiego rodzaju prac na wysokościach w trakcie stawiania obiektów mieszkalnych, komercyjnych czy też przemysłowych wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju sprzętu. Musi on gwarantować bezpieczeństwo, wygodę pracy oraz dostęp do wysoko położonych miejsc. Najczęściej stosowanymi urządzeniami tego typu są podnośniki zarówno teleskopowe, jak i przegubowe. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej tym wszechstronnym urządzeniom oraz możliwościom ich zastosowania.

podnośnik przegubowy
podnośnik teleskopowy

 

Podnośniki teleskopowe – zwiększ swój zasięg

Maszyny takie jak podnośniki teleskopowe najczęściej wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest bardzo duże wychylenie w pionie, a nie ma możliwości bliskiego podjechania pojazdem, na którym zainstalowany jest podnośnik. Na nierównym podłożu, czy też w przypadku trwających jeszcze robót budowlanych tego rodzaju urządzenia są niezastąpione i cenione przez profesjonalistów takich jak elektrycy, malarze, instalatorzy itp.
Budowa, jaką wyróżniają się podnośniki teleskopowe, pozwala na precyzyjne, bezpieczne i sprawne podniesienie kosza na wymaganą wysokość. Wygodniejsza jest także obsługa tego rodzaju podnośników, ich serwisowanie oraz codzienne użytkowanie. Maszyny takie pozwalają na pracę na wysokościach rzędu kilkudziesięciu metrów i wychyleniu o ostrym kącie.

Podnośniki przegubowe – wygodne manewrowanie nad przeszkodami

Nowoczesne podnośniki przegubowe także korzystają z udogodnienia, jakim jest stosowanie teleskopów. Dzięki temu są one w stanie pracować w środowisku, w którym pojawiają się liczne przeszkody, takie jak drzewa, przewody elektryczne czy też naziemne rurociągi. W takich warunkach tego rodzaju podnośniki radzą sobie najlepiej i mogą być stosowane czy to w lasach do wycinki drzew, serwisowania linii wysokiego napięcia, czy też instalowania różnych urządzeń na budynkach o skomplikowanych kształtach. Zarówno podnośniki przegubowe, jak i teleskopowe odznaczają się dużą uniwersalnością oraz możliwością zainstalowania wyposażenia dodatkowego. Dlatego też mogą być one wykorzystywane w wielu branżach i stanowić istotną pomoc podczas przeprowadzania prac na wysokościach. Dzięki nim zadania takie są bezpieczne i wykonywane w najkrótszym możliwym czasie. Warto z nich korzystać, gdyż oszczędzają nam czas i pieniądze oraz pozwalają na szybką realizację zleconych prac montażowych i serwisowych.