Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Śledź nas:
Change your language:

Wynajem czy kupno rusztowań?

wynajem_rusztowań

Rusztowania to osprzęt niezbędny w każdej firmie, która wykonuje różne prace na wysokościach. Takie konstrukcje to podstawowe narzędzie pracy wielu firm budowlanych, montażowych, instalacyjnych i konserwatorskich. Przydatne w agencjach reklamowych do instalowania reklam wielkogabarytowych na powierzchniach budynków galerii handlowych, nieodzowne przy montowaniu estrad i scen, niezbędne dla prywatnego właściciela do naprawy dachu. Zastosowanie rusztowań jest bardzo szerokie, dlatego warto je mieć. Dzięki nim praca idzie sprawniej i wydajniej.

Lepiej wybrać wynajem rusztowań czy kupno?

Odpowiedz na to pytanie uzależniona jest od specyfiki działalności danej firmy. Jeżeli masz ciągłość zleceń i rusztowania są niezbędne na co dzień, najbardziej opłacalne jest kupno rusztowań. Dzięki temu, że będą do dyspozycji przez cały czas, nie musisz się martwić żadnymi przestojami w pracy. Twoja firma będzie działać sprawnie i wydajnie, a praca będzie przebiegać w sposób płynny i efektywny, co z pewnością przełoży się na zwiększenie zysków przedsiębiorstwa. Poza tym jako rzetelny pracodawca zawsze wywiążesz się z terminów, przez co prestiż twojej marki wzrośnie. Dla właścicieli firm to ważne atuty, w które zawsze warto zainwestować.

Wynajem rusztowań - komu się opłaca?

Wynajęcie rusztowania mobilnego jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i użytkowników prywatnych, którzy prowadzą prace sezonowe. W takim przypadku oszczędzą na zakupie z reguły dość drogiego sprzętu, ponieważ wynajem jest tańszy. Ponadto nie muszą się martwić kosztami konserwacji, magazynowania i transportu oraz naprawy ewentualnych usterek, ponieważ to wynajmująca firma jest odpowiedzialna za stan techniczny wynajmowanych rusztowań. A te muszą być w idealnym stanie i być bezpieczne, wytrzymałe i trwałe, aby zapewnić pracownikom komfortową i bezawaryjną pracę. Wynajem rusztowań czy kupno rusztowań zależy zawsze od decyzji przedsiębiorcy, który musi się zastanowić i zdecydować co w jego przypadku bardziej się opłaca.