Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Śledź nas:
Change your language:

Podnośniki nożycowe - jakie uprawnienia są wymagane?

Podnośniki nożycowe to specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany w pracach na wysokościach i to w bardzo wielu gałęziach gospodarki. Wykorzystuje się go przy pracach wewnętrznych na magazynach, w zakładach produkcyjnych i centrach handlowych oraz na zewnątrz budynków przy pracach budowlanych i elektroenergetycznych, wycince gałęzi w lesie czy w parku, przy wieszaniu reklam i w wielu innych zadaniach. Ze względu na duże zapotrzebowanie na tego rodzaju prace, potrzebni są odpowiednio wyszkoleni operatorzy, którzy - aby móc pracować na podnośnikach nożycowych - muszą mieć odpowiednie kwalifikacje.

Jakie uprawnienia są wymagane, aby obsługiwać podnośnik nożycowy?

Konstrukcja podnośnika nożycowego opiera się na podwoziu,zespołu podnoszenia /czyli nożyc/ i platformie roboczej, wyposażonej w napęd elektryczny lub spalinowy. Aby móc obsługiwać takie maszyny potrzebne jest odpowiedni wiek operatora, badania zezwalające opracowań na wysokości oraz uprawnienia nadane przez UDT do obsługi, są absolutnie podstawowe warunki. Bardzo ważny jest także brak przeciwwskazań zdrowotnych do prac na wysokościach. Jeżeli chcesz zostać pracownikiem, obsługującym podesty nożycowe musisz się zgłosić do specjalnego ośrodka szkoleniowego, który specjalizuje się w przeprowadzaniu szkoleń na podnośniki nożycowe. Po skończonym kursie uzyskasz uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do obsługi i podstawowego- bieżącego serwisu tego typu urządzeń.

Dlaczego są potrzebne odpowiednie kwalifikacje?

Dzięki zdobytym uprawnieniom zdobędziesz wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną w zakresie obsługi i serwisu podnośnika nożycowego zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP i dozoru technicznego. Po zakończonym szkoleniu i zdanym egzaminie otrzymasz odpowiednie zaświadczenie, kwalifikujące do pracy na podnośnikach nożycowych. Zdobycie odpowiednich uprawnień jest bardzo ważne, ponieważ dzięki niemu staniesz się operatorem w pełni odpowiedzialnym, który będzie potrafił pracować w sposób bezpieczny i sprawny. Praca na wysokościach do łatwych nie należy dlatego odpowiednie kwalifikacje są niezbędne.

Zastosowanie podnośników nożycowych

Maszyny takie mają one bardzo szerokie zastosowanie w różnego rodzaju pracach. Doskonale sprawdzają się wewnątrz budynków np. przy montażu instalacji, oświetlenia czy transporcie towarów na znaczne wysokości. Świetnie się sprawdzają w pracach na zewnątrz i to nawet w bardzo trudnych warunkach, takich jak nierówne czy grząskie podłoże. Idealne pod względem technicznym, bezpieczne, solidne i wytrzymałe podnośniki nożycowe można wynająć w firmie Instant Polska - http://www.instant.com.pl/pl/categories/podnosniki-nozycowe

Podnośniki nożycowe - jakie uprawnienia są wymagane?