Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Śledź nas:
Change your language:

Jak wybrać podnośnik koszowy?

podnośnik koszowy

Podnośniki koszowe to specjalistyczne urządzenia, przeznaczone do pracy na wysokościowcach. Ich bardzo ważną zaletą jest fakt, że mogą dotrzeć w nawet najtrudniej dostępne miejsca. Pracownik i jego sprzęt jest umieszczony na wygodnej platformie roboczej w formie kosza, który jest zamontowany do wysięgnika ramiennego, dzięki czemu istnieje możliwość sięgania do bardzo wysokich powierzchni przy jednoczesnym wykonywania bezpiecznie pracy. Mycie okien w wysokich biurowcach, naprawa dachu, montaż anten satelitarnych, przycinka drzew czy transport materiałów budowlanych to tylko niektóre z zadań, do jakich są przeznaczone podnośniki koszowe.

Podnośnik koszowy - jakie są jego zalety?

Takie urządzenie ma zdecydowaną przewagę nad tradycyjnymi podestami i rusztowaniami, ponieważ posiada dużo większy zasięg działania. Dzięki wyposażeniu w wysięg boczny można z łatwością dostać się do różnych powierzchni roboczych i trudno dostępnych miejsc oraz manewrować położeniem, nawet o 360 stopni. Tego typu maszyny wyposażone są w wygodną i przestronną platformę roboczą umożliwiającą transport pracownika wraz z niezbędnymi narzędziami i materiałami /w zakresie swojego udźwigu/ na pożądaną wysokość, nawet do ponad 40 metrów. Podnośniki to bardzo uniwersalne urządzenia, ponieważ mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz budynków, przy wersji terenowej, i to nawet na bardzo nierównym terenie.

Podnośniki koszowe - jak wybrać najbardziej odpowiedni?

Jeśli zastanawiasz czym kierować się przy wyborze podnośnika, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań.
- Na jakiej wysokości potrzebujemy pracować?
- W jakim miejscu będą wykonywane prace, czy np. na placu budowy, magazynie, a może w lesie?
- Czy teren umożliwi wygodną pracę podnośnika?
- Jakiej wielkości powinien być wysuw boczny?

Gdy rozważysz powyższe kwestie, możesz się rozejrzeć za rzetelną i sprawdzoną firmą, która cieszy się uznaniem klientów i zaproponuje podnośni koszowy o odpowiedniej wysokości roboczej z właściwym wysięgiem oraz co bardzo ważne napędem /elektrycznym lub terenowym/.

Instant Polska - firma godna zaufania

Jeśli zdecydujesz się już na kupno podnośnika lub jego wynajem, wybór najbardziej odpowiedniego urządzenia umożliwi ci konsultacja z fachowcami firmy. Dzięki profesjonalnemu doradztwu dobierzesz je idealnie do swoich potrzeb. Masz do wyboru wiele rodzaje podnośników, które różnią się parametrami technicznymi, takimi jak m.in. ciężar własny, jego udźwig, długość wychyłu bocznego, wysokość robocza, rozmiar kosza, rodzaj zasilania kosza, rodzaj zamontowania kosza: czy jako urządzenie samojezdne, czy może na bazie przyczepki samochodowej. Bez względu na to, jaki rodzaj podnośnika wybierzesz, zawsze to będzie bardzo dobra inwestycja, ponieważ to urządzenia bardzo wydajne, które generują niskie koszty, a zapewniają wydajną i bezpieczną pracę. http://www.instant.com.pl/pl/categories/podnosniki-przegubowe-z-wysiegiem-bocznym